KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8702303
nr 870 2303
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Pastell, Evy Låås (1923-1999), Skåp, Stämpelsignerad a tergo, bladets mått: 36x55
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 januari 2014
kl 19:03:35
20/1 18:02:54
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås